12.8 C
Prague
Čtvrtek, 21 listopadu, 2024

/

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Ceny zlata momentálně prudce rostou

V posledních několika týdnech jsme mohli pozorovat poměrně prudký růst ceny žlutého kovu. Přední světoví analytici jasně říkají, že v následujících desítkách let bude zlato růst ještě mnohem výše.

Důvod se dá shrnout poměrně stručně – světové zásoby tohoto kovu nejsou ani zdaleka nekonečné. Poptávka ovšem stále stoupá. Zlato se přece jen používá v mnoha odvětvích průmyslu, stejně jako ve zdravotnictví, energetice i dalších oborech. Zároveň jej ve velkém nakupují státy i miliony investorů, aby ochránily svůj majetek.

Pokud tedy hledáte opravdu smysluplnou střednědobou až dlouhodobou investici, jste na správné adrese. Bavíme se o období deseti, patnácti, dvaceti i více let. Chcete-li mít zajištěnější důchod, našetřit si na koupi rodinného domu nebo třeba zajistit své ratolesti, určitě obohaťte své portfolio o zlato.

Zlato je jedna z nejbezpečnějších investic

Obecně se doporučuje držet alespoň 10 % investičního portfolia ve zlatě. Konzervativnější jedinci si mohou dovolit klidně až 20 či více %. Proč?

V tak dlouhém časovém horizontu se totiž může stát spousta nepříjemností. Bavíme se o válkách, ekonomických recesích, pandemiích, měnových reformách a dalších pohromách. V těchto situacích prudce klesá hodnota akcií, kryptoměn, dluhopisů a dalších forem investic (klidně až o 50 %).

Zlato se však chová přesně opačně – v časech ekonomické nepohody je po něm ohromná sháňka, což šponuje jeho cenu pěkně vysoko. Stačí se mrknout na internetové grafy a vyhledat si několik černých období v posledních dekádách. Přesně proto se považuje za jakési šikovné vyvážení zbytku portfolia a zabezpečení majetku.

Zaměřte se hlavně na klasické fyzické slitky a cihličky. Ty si snadno schováte do trezoru, případně nouzového zavazadla. Takový majetek vám opravdu nikdo nevezme. Kdyby se následně nedejbože něco přihodilo, prostě žlutý kov prodáte (kupec se najde vždy) a budete v bezpečí.

Rovnou zapomeňte na virtuální držení, akcie zlatých dolů (nevíte, jestli nejsou vytěžené) a nevýhodné spoření do zlata prostřednictvím bank. Takové příležitosti jsou poměrně riskantní.

Jak investovat co nejlépe?

Vzhledem k dlouhodobé povaze zlata je naprostý nesmysl jakési časování trhu. Čekat na korekci je tak asi zbytečné. Takový postup si nechte spíše pro vysoce volatilní produkty, jako jsou například kryptoměny nebo akcie malých firem.

V případě dlouhodobých investic se vyplácí spíše jiný přístup. Tím je dlouhodobé přikupování v pravidelných intervalech, a to nehledě na současnou situaci na trhu. Prostě si v průběhu roku určete několik momentů, kdy bezpodmínečně přikoupíte zlatý slitek dle aktuálních možností. Někdo koupí třikrát do roka gramový kus, jiný dvanáctkrát do roka pětigramový. Žádné množství není příliš malé. Investování se vždy vyplácí.

Budete-li takový postup poctivě dodržovat po dobu například patnácti let, vybudujete si krásné portfolio o vysoké hodnotě. Ani nebudete vědět, jak se vám to podařilo…

Nepodceňujte marže obchodníků

Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani cihličky. Co z toho plyne? Všechny takové produkty se k nám dováží ze zahraničí. Většinou ze švýcarské rafinérie Argor-Heraeus.

Když se něco musí dovážet, stojí to zpravidla více, než kdybyste to koupili v místě výroby. Přece jen se musí zaplatit marže dodavatelů, výrobců, kurýrních společností a tak dále.

Z toho důvodu můžete naprosto stejný kus u jednoho obchodníka koupit až o 10 % levněji, zatímco u jiného naopak dráž. Každý si zkrátka nastavuje odlišnou marži. Chcete-li smysluplně investovat, musíte si hlídat nabídky českých obchodníků a pečlivě je porovnávat. Jinak budete zbytečně vyhazovat peníze z okna.

Předchozí článek
Další článek